Informacja dotycząca składania wniosków na Fundusz Alimentacyjny 2019/2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 czerwca 2019

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lichnowach informuje, iż wnioski na fundusz alimentacyjny na nowy okres świadczeniowy 2019/2020 należy składać wraz z wymaganą dokumentacją...

O G Ł O S Z E N I E

– fundusz alimentacyjny 2019/2020
 
GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W LICHNOWACH INFORMUJE, IŻ WNIOSKI NA FUNDUSZ ALIMENTACYJNY NA NOWY OKRES ŚWIADCZENIOWY 2019/2020 NALEŻY SKŁADAĆ WRAZ Z WYMAGANĄ DOKUMENTACJĄ : ONLINE (za pomocą systemów teleinformatycznych) OD DNIA 1 LIPCA 2019 r., ZAŚ W FORMIE PAPIEROWEJ (w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej) OD DNIA 1 SIERPNIA 2019 r. (wnioski są dostępne od 1.07.2019).
 
DO WNIOSKU NALEŻY DOŁĄCZYĆ:
  • WYROK LUB PROTOKÓŁ O ZASĄDZENIU ALIMENTÓW,
  • ZAŚWIADCZENIE O BESKUTECZNOŚCI EGZEKUCJI ( WYSTAWIONE W MIESIĄCU VIII/2019 ! ) I O OTRZYMANYCH W 2018 r. ALIMENTACH ;
  • W PRZYPADKU UTRATY DOCHODU LUB UZYSKANIA DOCHODU – DOKUMENTY POWIERDZAJĄCE ICH UTRATĘ LUB UZYSKANIE ORAZ ICH WYSOKOŚĆ;
Podstawowe dane o dochodach gmina pozyska sama z systemu „Empatia".
 
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 30 listopada tego roku.
 
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 31 grudnia tego roku.
 
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.
 
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 grudnia danego roku do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.
Autor: Łukasz Świeczkowski